درمان کم‌خوابی و ارتباط داروی ضد افسردگی با کاهش میل جنسی
گروه سلامت- به طور میانگین بزرگسالان به هفت تا نه ساعت، کودکان به نه تا سیزده ساعت و نوزادان و کودکان نوپا به دوازده تا هفده ساعت خواب نیاز دارند. آیا داروهای ضد افسردگی باعث کاهش میل جنسی می‌شوند؟...
گروه سلامت- مطمئنا همه ما گاهی احساس غم ، تنهایی و افسردگی  را تجربه می کنیم. احساس افسردگی یک واکنش طبیعی در مقابل از دست دادن ها ، ضربه ها و کشمکش های زندگی است. اما هنگامی که این احساسات بر ما...

ارتباط کم‌خوابی و داروی ضد افسردگی با کاهش میل جنسی

درمان کم‌خوابی و ارتباط داروی ضد افسردگی با کاهش میل جنسی

گروه سلامت- به طور میانگین بزرگسالان به هفت تا نه ساعت، کودکان به نه تا سیزده ساعت و نوزادان و کودکان نوپا به دوازده تا هفده ساعت خواب نیاز دارند.

آیا داروهای ضد افسردگی باعث کاهش میل جنسی می‌شوند؟

داروهای ضدافسردگی انواع مختلفی دارند اما در اینجا اختصاصا درباره پرمصرف‌ترین انواع آن یعنی مهارکننده‌های بازجذب انتخابی سروتونین ( SSRIs) و مهارکننده‌های بازجذب نورآدرنالین و سروتونین ( SNRIs) صحیت می‌کنیم. این دسته از داروهای ضدافسردگی در کنار عوارضی مثل کج خلقی، اسهال یا یبوست، سردرد و کم‌خوابی، ممکن است باعث کاهش میل جنسی هم بشوند.

علائم افسردگی و راه های درمان آن

گروه سلامت- مطمئنا همه ما گاهی احساس غم ، تنهایی و افسردگی  را تجربه می کنیم. احساس افسردگی یک واکنش طبیعی در مقابل از دست دادن ها ، ضربه ها و کشمکش های زندگی است. اما هنگامی که این احساسات بر ما چیره می شوند و برای مدتی طولانی زندگی ما را درگیر می کنند بهتر است آن را جدی بگیریم و به دنبال درمان باشیم. آمار نشان می دهد که در زندگی پرتنش امروزی از هر ۸نفریکی به افسردگی دچار است.

اشتراک در RSS - درمان افسردگی