گوگل
گوگل هم از دست ترامپ آرامش ندارد
گروه بین الملل - ترامپ در پیامی توئیتری مدعی شد که موتور جستجوی گوگل برای جستجوی عبارت «اخبار ترامپ» (Trump news) تنها اخبار پوشش داده شده توسط رسانه هایی را نشان می دهد که وی آن ها را «رسانه های...
چگونه دستگاه اندرویدی خود را امن نگه داریم؟
گروه فناوری - سیستم عامل اندروید یکی از سیستم عامل‌های پرطرفدار گوشی‌های هوشمند است. اندروید، یک سیستم عامل متن باز است و این موضوع آسیب‌پذیری اندروید را افزایش می‌دهد. توسعه‌دهندگان امکان تغییرات...
آمار شوکه‌کننده یک کلمه تلخ در سرچ اینترنتی مردم ایران!
گروه اجتماعی- بررسی آمار جستجوی کاربران گوگل در کلیدواژه « مهاجرت » نشان می‌دهد در یک سال اخیر، از اوایل آگوست ۲۰۱۷ ( مرداد ۹۶) تا آگوست ۲۰۱۸ ( مرداد ۹۸) میزان جست‌وجوی کلید‌واژه مهاجرت افزایش قابل...
تماشای سه‌بعدی کره‌ زمین با نسخه جدید گوگل‌ مپ
گروه فناوری - ایسنا نوشت: "گوگل" به تازگی برنامه "گوگل مپ"( Google Maps) را بروزرسانی کرده است. در نسخه جدید این برنامه هنگامی که کاربران نقشه را کاملا کوچک‌نمایی می‌کنند، چشم انداز تصویر به جای‌...
مدیر سابق مایکروسافت خطاب به فیس‌بوک و گوگل: اشتباه ما را تکرار نکنید
فناوری اطلاعات > اینترنت - «استیو بالمر» خطاب به مدیران فیس‌بوک و گوگل گفت: اشتباهی که ما در مایکروسافت کردیم را تکرار نکنید. به گزارش پیام ایران، هم‌زمان با افزایش موج رسوایی‌ها در "سیلیکون ولی...
با گوگل، زمان مرگ خود را پیش‌بینی کنید!
گروه  فناوری- واحد تحقیقات هوش مصنوعی گوگل به تازگی موفق به ابداع الگوریتمی شده که می‌تواند خطراتی که سلامت انسان را تهدید می‌کند با دقت بالایی پیشگویی کند. به گزارش پیام ایران، از جمله شاخص‌هایی که...
گوگل ۸۰ درصد سایت‌های هک شده را حذف کرد
گروه فناوری - مهر نوشت: گوگل سال گذشته موفق به شناسایی و حذف ۸۰ درصد از سایت های هک شده از جستجوگر خود شد تا از این طریق امنیت و حریم شخصی کاربران اینترنت حفظ شود. شناسایی و حذف این نوع سایت ها که...
گروه فناوری - ارزش بازار سرمایه مایکروسافت از رقم 760 میلیارد دلار گذشت و بدین ترتیب باارزش‌تر از آلفابت (پدر گوگل) شد. به گزارش پیام ایران، بنابراین کمپانی نرم‌افزاری بعد از اپل و آمازون در رتبه سوم...
گروه فناوری- ساندار پیچای مدیرعامل گوگل از قدرتمندترین فناوری هوش مصنوعی گوگل موسوم به گوگل داپلکس رونمایی کرده است. به گزارش پیام ایران،‌  بیزینس اینسایدر نوشت، این نرم افزار هوش مصنوعی جدید دقت...
گروه فناوری - گوگل، اخرین نسخه خود یعنی "Android P" را  معرفی کرد. این نسخه پاییز امسال برایعموم عرضه میشود.  سادگی و هوش و سلامت دیجیتالی Android P تمرکز روی ظاهر و ژست جدیدی شبیه به اپل در ایفون...
گروه فن‌آوری -  بر اساس حق اختراع ای که گوگل به ثبت رسانده یک چهارچوب جامع پیچیده و قابل انطباق برای کمک به والدین طراحی می‌شود تا به آنها برای نگهداری نوزادان و کنترل شرایطشان کمک شود.  این چهارچوب...
پایان دعوای تاکسی آنلاین اوبر با وایمو با چک ۲۴۵ میلیون دلاری به آلفابت به پایان رسید فناوری اطلاعات  و ارتباطات - تاکسی آنلاین اوبر با پرداخت 245 میلیون دلار خسارت مالی به آلفابت (پدر گوگل و مالک...

گوگل هم از دست ترامپ آرامش ندارد

گوگل هم از دست ترامپ آرامش ندارد

گروه بین الملل - ترامپ در پیامی توئیتری مدعی شد که موتور جستجوی گوگل برای جستجوی عبارت «اخبار ترامپ» (Trump news) تنها اخبار پوشش داده شده توسط رسانه هایی را نشان می دهد که وی آن ها را «رسانه های اخبار کذب» خطاب می کند.

ترامپ افزود: به عبارت دیگر، آن ها من و دیگران را فریب می دهند به طوری که تقریبا همه اخبار و مقاله ها مضمونشان منفی است. (در این راستا) 'سی ان ان جعلی' مشهور است. رسانه های محافظه کار/جمهوریخواه و منصف بیرون انداخته می شوند.

چگونه دستگاه اندرویدی خود را امن نگه داریم؟

چگونه دستگاه اندرویدی خود را امن نگه داریم؟

گروه فناوری - سیستم عامل اندروید یکی از سیستم عامل‌های پرطرفدار گوشی‌های هوشمند است. اندروید، یک سیستم عامل متن باز است و این موضوع آسیب‌پذیری اندروید را افزایش می‌دهد. توسعه‌دهندگان امکان تغییرات برنامه‌های پیش‌فرض و رابط کاربری را هم دارند که این موضوع می‌تواند سبب به وجود آمدن آسیب‌پذیری‌های زیادی در سیستم عامل می‌شود.

آمار شوکه‌کننده یک کلمه تلخ در سرچ اینترنتی مردم ایران!

آمار شوکه‌کننده یک کلمه تلخ در سرچ اینترنتی مردم ایران!

گروه اجتماعی- بررسی آمار جستجوی کاربران گوگل در کلیدواژه « مهاجرت » نشان می‌دهد در یک سال اخیر، از اوایل آگوست ۲۰۱۷ ( مرداد ۹۶) تا آگوست ۲۰۱۸ ( مرداد ۹۸) میزان جست‌وجوی کلید‌واژه مهاجرت افزایش قابل توجهی داشته است.

تماشای سه‌بعدی کره‌ زمین با نسخه جدید گوگل‌ مپ

تماشای سه‌بعدی کره‌ زمین با نسخه جدید گوگل‌ مپ

گروه فناوری - ایسنا نوشت: "گوگل" به تازگی برنامه "گوگل مپ"( Google Maps) را بروزرسانی کرده است.

در نسخه جدید این برنامه هنگامی که کاربران نقشه را کاملا کوچک‌نمایی می‌کنند، چشم انداز تصویر به جای‌ اینکه به یک نقشه مسطح تبدیل شود، به یک کره سه بعدی تبدیل می‌شود.

تا کنون در برنامه "گوگل مپ" از سیستم دو بعدی "تصویر مرکاتور" استفاده می‌شد. این سیستم نوعی ترسیم استوانه‌ای نقشه است که به دلیل قابلیت نمایش خطوط با زاویه ثابت که به نام خطوط هم‌گوشه شناخته می‌شود، به سیستم تصویری استاندارد برای تهیه نقشه‌های دریایی تبدیل شده است.

مدیر سابق مایکروسافت خطاب به فیس‌بوک و گوگل: اشتباه ما را تکرار نکنید

مدیر سابق مایکروسافت خطاب به فیس‌بوک و گوگل: اشتباه ما را تکرار نکنید

فناوری اطلاعات > اینترنت - «استیو بالمر» خطاب به مدیران فیس‌بوک و گوگل گفت: اشتباهی که ما در مایکروسافت کردیم را تکرار نکنید.

به گزارش پیام ایران، هم‌زمان با افزایش موج رسوایی‌ها در "سیلیکون ولی"  و افزایش نظارت‌های قانونی، مدیر سابق مایکروسافت از فیس‌بوک و گوگل خواست تا ضمن عدم تکرار اشتباهی که آن‌ها مرتکب شدند، با نهادهای قانونی همکاری کرده و دنبال یافتن راه‌حل قانونی برای پشت سرگذاشتن مشکلات حقوقی فعلی باشند.

با گوگل، زمان مرگ خود را پیش‌بینی کنید!

با گوگل، زمان مرگ خود را پیش‌بینی کنید!

گروه  فناوری- واحد تحقیقات هوش مصنوعی گوگل به تازگی موفق به ابداع الگوریتمی شده که می‌تواند خطراتی که سلامت انسان را تهدید می‌کند با دقت بالایی پیشگویی کند.

به گزارش پیام ایران، از جمله شاخص‌هایی که توسط این هوش مصنوعی قابل پیش بینی است، آن است که احتمال مرگ بیماران بستری در بیمارستان تا چه حدی است.

گوگل ۸۰ درصد سایت‌های هک شده را حذف کرد

گوگل ۸۰ درصد سایت‌های هک شده را حذف کرد

گروه فناوری - مهر نوشت: گوگل سال گذشته موفق به شناسایی و حذف ۸۰ درصد از سایت های هک شده از جستجوگر خود شد تا از این طریق امنیت و حریم شخصی کاربران اینترنت حفظ شود.

شناسایی و حذف این نوع سایت ها که معمولا برای سرقت اطلاعات کاربران و همین طور ارسال هرزنامه مورد استفاده قرار می گیرند می تواند به پاکسازی فضای مجازی کمک شایانی کند.

گوگل پیش از این بر روی حذف هرزنامه ها از خدمات پست الکترونیک جیمیل متمرکز شده بود و حالا مدعی است به شدت در تلاش برای حذف سایت های هک شده و حاوی انواع مطالب تبلیغاتی و مزاحم است.

مایکروسافت گوگل را پشتِ سر گذاشت و ۷۶۰ میلیارد دلاری شد

گروه فناوری - ارزش بازار سرمایه مایکروسافت از رقم 760 میلیارد دلار گذشت و بدین ترتیب باارزش‌تر از آلفابت (پدر گوگل) شد.

به گزارش پیام ایران، بنابراین کمپانی نرم‌افزاری بعد از اپل و آمازون در رتبه سوم باارزش‌ترین کمپانی جهان قرار گرفت که این موفقیت را مرهون ارائه خدمات و سرویس‌های کلود و هوش مصنوعی است.

ارزش بازار سرمایه گوگل 744 میلیارد دلار است که مایکروسافت حدود 20 میلیارد بیشتر از آن است و این برای اولین بار در طول سه سال گذشته است که مایکروسافت توانسته رتبه سوم را از گوگل برباید.

​هوش مصنوعی گوگل تفاوتی با انسان عادی ندارد!

گروه فناوری- ساندار پیچای مدیرعامل گوگل از قدرتمندترین فناوری هوش مصنوعی گوگل موسوم به گوگل داپلکس رونمایی کرده است.

به گزارش پیام ایران،‌  بیزینس اینسایدر نوشت، این نرم افزار هوش مصنوعی جدید دقت بالایی دارد و می تواند به  طور کامل مانند انسان حرف بزند.

شباهت نرم افزار یادشده با شیوه تکلم انسان تابدان حد است که حتی از تکیه کلام هایی مانند اووم یا آه یا اصطلاحات عامیانه بهره می گیرد.

آخرین نسخه اندروید، ساده اما با ویژگی های متفاوت

گروه فناوری - گوگل، اخرین نسخه خود یعنی "Android P" را  معرفی کرد. این نسخه پاییز امسال برایعموم عرضه میشود. 

سادگی و هوش و سلامت دیجیتالی

Android P تمرکز روی ظاهر و ژست جدیدی شبیه به اپل در ایفون ۱۰را داشته است.جالب ترین شباهتی که این نسخه را دارد نواری است که کارایی دکمه هوم را دارد است که کاملا شبیه به آیفون ۱۰ میباشد. طراحی جدید Android P باعث شده که رابط کاربری بیشتر و راحتر و بهتری نسبت به نسخه های قبل خود داشته باشد. توسعه دهندگان اندروید و گوگل گفته اند که گوگل برای این نسخه سالهاست که در تلاش برای این نسخه هستند.

اشتراک در RSS - گوگل