جمعه،۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۴

نابغه ها جثه کوچکی دارند

گروه سلامت- قطعا شما هم تاکنون با افراد نابغه برخورد داشته اید و یا حداقل عکسی از آنها را دیده اید. عموما افراد نابغه از جثه ضعیف و کوچکی برخوردار هستند و توانایی فیزیکی آنها به مراتب کمتر از سایر افراد عادی است. دانشمندان به تازگی به بررسی این موضوع پرداخته و قصد دارند تا ارتباط بین جثه و میزان نبوغ در فرد را دریابند. 
کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند افراد نابغه دارای جثه و اندام لاغرتری نسبت به افراد عادی هستند، کارشناسان دلیل این امر را دریافت انرژی بیشتر برای فعالیت‌های مغزی در این افراد و در نتیجه کاهش میزان انرژی برای ساخت بافت ماهیچه‌ای مورد نیاز می‌دانند.
افراد نابغه و کسانی که مغز آن‌ها چند گرم بزرگتر از دیگران است توده عضلانی کمتری دارند، این امر نشان می‌دهد مغز انسان با سرقت منابع سایر قسمت‌های بدن بزرگتر می‌شود.
کارشناسان اعلام کرده اند این آزمایش را برروی حیوان هایی همچون شامپازه و گوریل‌ها هم که به نسبت سایر حیوان‌ها از سطح هوشی بالاتری برخوردار هستند انجام داده اند و به نتیجه‌های مشابهی دست یافته اند.
کارشناسان دانشگاه کمبریج نیز در پژوهشی مشابه برروی ۶۲ دانش آموز مرد که دارای ضریب هوشی و نمره‌های بالاتری بودند آزمایش انجام داده و دریافتند آن دسته از دانش آموزان که باهوش‌تر بودند به طور نسبی از عضله‌های ضعیف تری نسبت به سایرین بهره‌مند بودند.
کارشناسان به افراد باهوش توصیه می‌کنند برای به دست آوردن سلامت جسمانی و ظاهر فیزیکی مطلوب درکنار مطالعه و تحقیق، به انجام ورزش منظم بپردازند و رژیم غذایی مخصوص ورزشکاران داشته باشند.

انتهای پیام/