سه شنبه،۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
دفاع ویژه هیلاری کلینتون از همسرش در جریان رسوایی لوینسکی

گروه بین الملل- هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا و نامزد شکست‌خورده حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در مصاحبه با شبکه سی بی اس به دفاع از همسرش بیل کلینتون در ماجرای رسوایی لوینسکی یا مونیکاگیت پرداخت.

او در این مصاحبه در اظهاراتی غیرمعمول گفت فکر نمی کند روابط غیراخلاقی همسرش با مونیکا لوینسکی، کارآموز ۲۲ ساله کاخ سفید در سال ۱۹۹۵، سوء استفاده از قدرت بوده باشد.

این در حالی است که کارآموز کاخ‌سفید در دوران«بیل کلینتون» سال گذشته با انتشار مقاله‌ای، مسئله برقراری رابطه با رئیس‌جمهور اسبق آمریکا را «سوءاستفاده از قدرت» توصیف کرده بود.

بانوی اول اسبق آمریکا در پاسخ به این پرسش که آیا شوهرش باید پس از این رسوایی از منصبش استعفا می کرده است، پاسخ داد: چنین چیزی نیست.

او سپس موضوع را به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ارتباط داد و اتهامات او در خصوص روابط غیر اخلاقی با چند زن را پیش کشید و گفت: تحقیقات کنونی در مورد اتهامات متعدد به کجا رسیده است؟ او همه چیز را رد می کند، انکار می کند و به آن ها می خندد. بنابراین تحقیقات در مورد رئیس جمهور کلینتون نیز در جای خود صحیح بوده است.

پس از افشای روابط غیر اخلاقی کلینتون با لوینسکی در اواسط دهه نود میلادی، انتقادات گسترده ای علیه او مطرح شد. با این حال او از استیضاح در امان ماند و صرفا شرایط را برای پیروزی او در دور دوم انتخابات ریاست جمهور دشوار کرد.

انتهای پیام/

منبع: yjc