هوس مصرف غذاها نشانه کمبود کدام مواد در بدن است؟+ اینفوگرافی

شنبه،۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹
هوس مصرف غذاها نشانه کمبود کدام مواد در بدن است؟+ اینفوگرافی

گروه سلامت- ​کمبود برخی مواد معدنی در بدن می‌تواند هوس خوردن ماده‌ای خاص را در شما ایجاد کند.

به گزارش پیام ایران، هوس خوردن غذایی خاص نشانه بروز فرایندی در بدن ما است؛ برخی افراد نسبت به مصرف برخی مواد غذایی علاقه بیشتری داشته باشند که متخصصان عامل این گونه تمایلات را بروز مشکل و یا کمبود ویتامین و مواد معدنی در بدن می‌دانند.

هر یک از هوس‌های غذایی یک پیام از سوی سلامت بدن شما است و هنگامی که هوس خوردن یک ماده غذایی خاص را می‌کنید ممکن است این امر بر اثر کمبود مواد معدنی یا ویتامین‌های آن غذا در بدن شما باشد.

اگر افراد به طور مرتب هوس خوردن کیک، شیرینی و مواد شیرین دارند، احتمالا با مشکلات گوارشی، کمبود خواب و خستگی مفرط درگیر هستند که این مشکلات  به طور مستقیم معده و طحال را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بدن باید با مقدار کافی مواد حاوی منیزیم، فسفر، کربن، نیتروژن، کلسیم تغذیه شود؛ برای رفع کمبود منیزیم مصرف میوه، سبزی و آجیل بسیار توصیه شده است.

با مصرف گوشت، مرغ، ماهی چرب، لبنیات و حتی آجیل نیاز بدن به ماده معدنی فسفر برطرف می‌شود و البته قرار دادن موادی مانند ترب کوهی، کلم یا گل کلم در برنامه غذایی نیاز بدن به مواد معدنی و فسفر را برطرف می‌کند.

اگر کسی دچار کمبود کلسیم و خوراکی‌های روغنی است می‌تواند با مصرف شیر کامل، لبنیات، پنیر و انواع سبزیجات نیاز خود را نسبت به ماده معدنی کلسیم برطرف کند.

هوس خوردن غذا‌های تلخ نشان از بروز مشکل خاصی نیست، زیرا این مواد نمادی از انرژی قلب است و به دفع حرارت از بدن کمک زیادی می‌کنند، همچنین مصرف غذا‌های تلخ، اضطراب، خشم و بی‌ثباتی عاطفی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

ویتامینهای ضروری

انتهای پیام/