شنبه،۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
عکس کودکی که ترامپ او را به گریه انداخت، بهترین عکس مطبوعاتی سال شد

گروه بین الملل- یک عکس تاثیرگذار از یک کودک مهاجر گریان هنگام اجرای سیاست‌ ضدمهاجرتی ترامپ در مرز آمریکا بهترین عکس مطبوعاتی سال ۲۰۱۸ شد.

به گزارش پیام ایران به نقل از نشریه هیل، عکس کودکی گریان که سیاست‌های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به خوبی نشان می‌دهد، بوسیله سازمان «ورلد پرس فوتو» (بنیاد جهانی عکس‌های مطبوعاتی) به عنوان بهترین عکس خبری سال ۲۰۱۸ انتخاب شد. در این تصویر «یانلا سانچز»، دختر ۲ ساله هندوراسی در حالی که یک مأمور حفاظت مرزی نزدیک مرز تگزاس در حال بازرسی مادرش است، گریه می‌کند.

سازمان «ورلد پرس فوتو» در یک رویداد در روز پنجشنبه در آمستردام هلند این عکس را به عنوان بهترین عکس خبری سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد.

ترامپ+کودک-مهاجر+تایم

این عکس بوسیله «جان مور» عکاس برجسته مؤسسه تصویری «گتی ایمیجز» گرفته شده است. وی در واکنش به برنده شدن این تصویر در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد: من فکر می‌کنم این عکس مردم زیادی را تحت تأثیر قرار داد؛ زیرا داستان بزرگتری را در دل خود جای داده است. زمانی که چهره یانلا را می‌بینید، واقعا ترس از سفر درازی که باید در تاریکی شب بگذراند و از مرز بگذرد را می‌بینید.

مقامات آمریکا در آن زمان تأکید کردند که این کودک از جمله هزاران کودکی که در نتیجه سیاست ضدمهاجرتی «تحمل صفر» ترامپ از خانواده‌اش جدا شده بود، نبود. اما این تصویر در بحبوحه آن زمان به سرعت در رسانه‌های اجتماعی دست به دست شد و مورد توجه قرار گرفت و حتی مجله معروف تایم نیز آن را با تصویری از ترامپ برروی جلد خود منتشر کرد.

گریه+کودک+مهاجر

در پی گسترش انتقاد‌ها از اقدام ضدمهاجرتی ترامپ در جدا کردن کودکان مهاجر از والدین خود و برگزاری اعتراضات در سراسر آمریکا، او مجبور شد با امضای طرحی به طور موقت به این سیاست پایان دهد. 

انتهای پیام/

منبع:yjc