عقاب آدم نمایی که با انسان اشتباه گرفته می شود! + تصاویر

دوشنبه،۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
عقاب آدم نمایی که با انسان اشتباه گرفته می شود! + تصاویر

گروه گردشگری- ​عقاب هارپی آنقدر بزرگ و عجیب است که ممکن است فرد با دیدن آن تصور کند یک نفر لباس پرنده پوشیده و نقش بازی می‌کند.

به گزارش پیام ایران، شاید تاکنون نام عقاب هارپی را نشنیده باشید؛ عقابی قدرتمند، مرموز، با ابهت و غول پیکر. این عقاب آنقدر عجیب و بزرگ است که فرد با دیدن آن ممکن است فکر کند یک نفر لباس پرنده پوشیده و نقش بازی می‌کند. شکل سر این عقاب و ترکیب رنگ‌های بدن آن به گونه‌ای است که در نگاه اول موجودی آدم‌نما را در ذهن بیننده متبادر می‌کند.

10675640_840.jpg

دو گونه از این نوع عقاب وجود دارد. گونه آمریکایی و گونه پاپوآیی (منطقه‌ای در اندونزی). گونه آمریکایی  نیرومندترین و بزرگترین پرنده شکاری در قاره آمریکا  به شمار می‌رود. این عقاب بزرگترین گونه عقاب‌ها در جهان نیز محسوب می‌شوند. طول بال عقاب هارپی ۷ فوت و ۴ اینچ (۲۲۴ سانتی متر) و وزن آن تقریبا به ۸.۵ پوند است. این عقاب در جنگل‌های دشتی گرمسیری زندگی می‌کند. متاسفانه به علت از بین رفتن زیستگاه‌های عقاب هارپی، این پرنده تقریبا در آمریکای مرکزی نابود شده است. کمتر از ۵۰۰۰۰ عقاب هارپی در جهان وجود دارند.

10675634_289.jpg

بنا به گزارش Fact zoo، عقاب‌های هارپی تمایل به خوردن طعمه‌هایی که کمی از آن‌ها کوچکتر باشند دارند. میمون‌ها، جوجه تیغی، پرندگان، مار‌ها و مارمولک‌ها غذای این گونه از عقاب را تشکیل می‌دهند.

10675633_981.jpg

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

فرستادن این مطلب برای دیگران

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا عبارت نشان داده شده را وارد کنید
5 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎