۱۰ ورزشکار میلیونر سال ۲۰۱۹ مشخص شدند

شنبه،۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
رونالدو و مسی در رتبه های آخر

گروه ورزشی - فهرست پردرآمدترین ورزشکاران دنیا در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ منتشر شد.

به گزارش  پیام ایران ، هر ساله بر قیمت ورزشکاران، دستمزدهایشان و رقم قراردادهای تجاری-تبلیغاتی که منعقد می کنند افزوده می شود و ظهور شبکه ها و پلتفرم های اجتماعی نیز بر قدرت ستارگی و قابلیت درآمدزایی این ستارگان در خارج از زمین مسابقه نیز افزوده است. بدین ترتیب هر ساله مجله فوربس فهرستی از پردرآمدترین چهره های دنیای ورزش را منتشر می کند که درآمدهای تبلیغاتی و دستمزد هر بازیکن بین دو ماه ژوئن را محاسبه می کند. 

کوین دورانت- ۶۴٫۵ میلیون دلار

khwyndwrnt.jpg

کوین دورانت، ۳۱ ساله، بعد از سه سال درخشش در تیم بسکتبال گلدن استیت وریرز، در سال ۲۰۱۹ به تیم بروکلین نتس پیوست. وی قراردادی ۴ ساله به مبلغ کلی ۱۶۴ میلیون با تیم بروکلینی بسته اما به دلیل جراحی تاندون آشیل خود هنوز موفق به بازی برای تیم جدیدش نشده است. وی با بیش از ۳۰ برند مختلف از جمله Gatorade, Beats by Dre و نایکی قرارداد تبلیغاتی دارد. برایانت در سال ۲۰۱۴ با کمپانی نایکی یک قرارداد تبلیغاتی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار امضا کرد.

 استفن کری- ۷۹٫۸ میلیون دلار

stfn_khry.jpg

استفن کری، بازیکن تیم بسکتبال گلدن استیت وریرز از ژوئن ۲۰۱۸ تا ژوئن ۲۰۱۹ نزدیک به ۴۲ میلیون دلار از طریق قراردادهای تبلیغاتی اش درآمد داشته است. تازه ترین قرارداد تبلیغاتی وی با کمپانی Rakuten به مبلغ ۲۰ میلیون دلار برای هر سال بودوه است. این بازیکن ۳۱ ساله، سالی ۳۷٫۸ میلیون دلار نیز از باشگاه خود دستمزد می گیرد که باعث شده وی در سال گذشته نزدیک به ۸۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد.

 لبرون جیمز- ۸۹ میلیون دلار

lbrwn_jymz.jpg

لبرون جیمز پردرآمدترین بازیکن حال حاضر دنیای بسکتبال است که تنها در برهه زمانی ژوئن ۲۰۱۸ تا ژوئن ۲۰۱۹ بیش از ۳۶ میلیون دستمزد به خاطر بازی در تیم لس آنجبس لیکرز گرفته است. اما درآمدهای جیمز در خارج از زمین بازی از این مقدار نیز بیشتر است و وی توانسته در همین مدت از طریق قراردادهای تبلیغاتی اش با نایکی، کوکا کولا و کیا موتورز بیش از ۵۳ میلیون دلار درآمد کسب کند.

 آرون راجرز- ۸۹٫۳ میلیون دلار

arwn_rjrz.jpg

آرون راجرز، مدافع تیم راگبی گرین بَی پکرز درآمدی بسیار بیشتر از ستارگان ان‌بی‌ای دارد و یکی از گرانقیمت ترین و پردرآمدترین ستارگان دنیای فوتبال آمریکایی به شمار می آید. وی در یک سال گذشته تنها ۸۰ میلیون دلار دستمزد از باشگاه خود دریافت کرده است. در خارج از زمین اما این بازیکن ۳۶ ساله تنها ۹ میلیون دلار از طریق قراردادهای تبلیغاتی با آدیداس و فورد و دیگر برندها بدست آورده است.

 راسل ویلسون- ۸۹٫۵ میلیون دلار

rsl_wylswn.jpg

راسل ویلسون مدافع تیم سیاتل سیهاکس، پردرآمدترین بازیکن دنیای راگبی است که مانند راجرز، بخش اعظم درآمد او از دستمزدی است که در باشگاهش دریافت می کند. وی در سال گذشته ۸۰٫۵ میلیون دلار دستمزد گرفته و باز هم همانند راجرز در خارج از زمین تنها ۹ میلیون دلار از طریق قراردادهایش با نایکی، مایکروسافت و Bose درآمد داشته است.

 راجر فدرر- ۹۳٫۴ میلیون دلار

rjr_fdrr.jpg

راجر فدرر تنها تنیسوری است که در میان ۱۰ ورزشکار پردرآمد سال گذشته قرار دارد. وی اگر چه از ژوئن ۲۰۱۸ تا ژوئن ۲۰۱۹ در هیچ گرند اسلمی قهرمان نشده اما به لطف قراردادهای اسپانسری خود همچنان پردرآمدترین بازیکن دنیای تنیس است. این ستاره سوییسی در یک سال گذشته از طریق قراردادهای تبلیغاتی با برندهای کردیت سوییس، مرسدس بنز، رولکس و برندهای دیگر نزدیک به ۸۶ میلیون دلار درآمد داشته که بیش از هر ورزشکار دیگری در جهان است. علاوه بر این، فدرر در مدت فوق به خاطر موفقیت هایش در تورنمنت های معتبر تنس در دبی، آلمان و سوییس، نزدیک به ۷٫۴ میلیون دلار جایزه نقدی دریافت کرده است.

 سائول آلوارز- ۹۴ میلیون دلار

sywl_alwrz.jpg

هیچ ورزشکاری در دنیای ورزش های رزمی و مبارزه ای نتوانسته به درآمد سائول کانلو آلوارز، بوکسور مکزیکی، در یک سال گذشته نزدیک شود. آلوارز در اواخر سال ۲۰۱۸ یک قرارداد تجاری با سرویس استریمینگ DAZN  برای ۱۱ مبارزه به مبلغ ۳۶۵ میلیون دلار امضا کرد و در دو مسابقه اول خود در برابر راکی فیلدینگ و دانیل جیکوبز، حدود ۵۰ میلیون دلار به جیب زد.

 نیمار جونیور- ۱۰۵ میلیون دلار

nymr_jwnywr.jpg

نیمار در سال ۲۰۱۷ به گرانقیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شده و با رقم سرسام آور ۲۶۳ میلیون دلار از بارسلونا به پاری سن ژرمن منتقل شد. این ستاره برزیلی دنیای فوتبال یک قرارداد ۵ ساله به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار با تیم پاریسی امضا کرده که در سال ۲۰۲۲ به پایان می رسد. او همچنین یکی از پرطرفدارترین ورزشکاران در شبکه های اجتماعی است و در اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک، تعداد فالوورهای او از مرز ۲۰۰ میلیون نفر گذشته است. به همین دلیل نیمار قراردادهای تبلیغاتی بزرگی با برندهای نایکی، ژیلت و ردبول به امضا رسانده که درآمد قابل توجهی را نصیب وی می کند.

 کریستیانو رونالدو- ۱۰۹ میلیون دلار

khrystynw_rwnldw.jpg

کریستیانو رونالدو، ستاره تیم یوونتوس سلطان اینستاگرام است و درآمد او از حضور در شبکه های اجتماعی بیشتر از درآمدی است که به خاطر بازی در زمین فوتبال دریافت می کند. او به ازای هر پست که در حساب اینستاگرامی اش منتشر می کند نزدیک به یک میلیون دلار دستمزد می گیرد و از این طریق برای برندهایی مانند Clear Haircare، Nike Football و Six Pad Europe تبلیغ می کند. البته دستمزد او برای بازی در ایتالیا نیز بسیار قابل توجه است: رونالدو سال گذشته ۶۵ میلیون دلار دستمزد از تیم باشگاهی اش دریافت کرده است.

 لیونل مسی- ۱۲۷ میلیون دلار

lywnl_msy.jpg

لیونل مسی پردرآمدترین ورزشکار در یک سال گذشته بوده است. وی تا سال ۲۰۲۱ با تیم بارسلونا قرار دارد و سالانه بیش از ۸۰ میلیون دلار دستمزد می گیرد. مسی یک قرارداد طولانی مدت با برند نایکی نیز امضا کرد که سالانه ۱۲ میلیون دلار برای وی درآمد در پی دارد. دیگر قراردادهای تبلیغاتی مسی با برندهای پپسی و مسترکارت نیز بسیار گرانقیمت تر از هر ورزشکار دیگری در جهان است.

انتای پیام/ rooziato