شدیدترین قرنطینه جهان در اردن؛ خروج از خانه به هر دلیل ممنوع!

يکشنبه،۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
شدیدترین قرنطینه جهان در اردن؛ خروج از خانه به هر دلیل ممنوع!

گروه بین الملل - ساعت ۷ صبح دیروز دوم فروردین ماه، آژیر خطر به مدت بیش از یک دقیقه به صدا درآمد تا ممنوعیت رفت و آمد در سراسر کشور اردن اعلام عمومی شود. ۴۰۰ نفر به اتهام نقض قوانین منع و آمد شد و قرنطینه کامل در اردن بازداشت شدند.

به گزارش  پیام ایران ، دولت اردن از روز شنبه برای مقابله با شیوع کرونا، قرنطینه کامل و ممنوعیت رفت و آمد را در سراسر این کشور اعلام کرد. تاکنون در اردن ۸۵ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

در ساعت ۷ صبح دیروز، آژیر خطر به مدت بیش از یک دقیقه به صدا درآمد تا ممنوعیت رفت و امد در سراسر کشور اعلام عمومی شود. شهرها و خیابان های اردن از صبح شنبه خالی از رفت و آمدها دیده می شوند. سخنگوی سازمان امنیت عمومی گفت: ۳۹۲ نفر به دلیل مخالفت با قوانین منع رفت و آمد بازداشت شدند.

دولت اردن، پزشکان و پرستاران را در سراسر کشور از منع رفت وآمد استثنا کرده است. همچنین ۴۵ پمپ بنزین در سراسر کشور نیز از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر باز مانده‌اند. خودروهای فروش کپسول گاز خانگی نیز مستثنی شده‌اند. دولت اردن گفته است که در حال بررسی چگونگی بازگشایی برخی داروخانه‌هاست.

وزیر اطلاع‌رسانی اردن هم از شهروندان این کشور خواست به شیوه جدید زندگی عادت کنند تا شرایط به حالت عادی برگردد. وی افزود که تصمیم ممنوعیت اقدام سختی است اما برای سلامتی مردم آمده است.

شدیدترین قرنطینه جهان در اردن؛ خروج از خانه به هر دلیل ممنوع!

همه فروشگاه‌ها بدون هیچ استثنایی نیز تعطیل شده اند. قرار است روز دوشنبه (فردا) زمان های محدودی برای خرید شهروندان در سازوکار مشخصی تعیین شود. افرادی که نیازمند فوری خروج از خانه هستند باید با پلیس تماس بگیرند تا خروج از خانه ممکن شود.

وزیر اطلاع‌رسانی اردن گفته است مخالفت با قوانین منع آمد و شد می تواند مجازات زندان تا یک سال داشته باشد.
همه سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌های بخش‌های دولتی و خصوصی به مدت ۲ هفته به استثنا بخش‌های بهداشت و درمان تعطیل شدند.

شدیدترین قرنطینه جهان در اردن؛ خروج از خانه به هر دلیل ممنوع!

ارتش نیز در ورودی‌ها و خروجی شهرها مستقر شده تا مقررات منع آمد و شد را اجرا کند. همچنین از روز دوشنبه گذشته، حدود ۶ هزار نفر بازگشته از خارج از کشور به اردن نیز در قرنطینه قرار گرفتند.

بازداشت ۳۰۶ نفر به اتهام نقض قرنطینه در بغداد

فرمانده عملیات بغداد نیز روز شنبه اعلام کرد ۳۰۶ نفر را به دلیل مخالفت و نقض منع و آمد شد در پایتخت عراق بازداشت کردند. همچنین ۱۲۷ خودرو و موتورسیکلت نیز توقیف و ۴ هزار و ۱۳۲ مورد جریمه نیز صادر شد.

انتهای پیام/