قربانیان کرونا در ایران از ۱۹ هزار نفر گذشت

پنج شنبه،۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
قربانیان کرونا در ایران از ۱۹ هزار نفر گذشت

گروه اجتماعی - پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از ۳۳۶ هزار تن گذشت.

به گزارش  پیام ایران ، دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۴۶ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۳۳۶ هزار و ۳۲۴ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۷۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۹ هزار و ۱۶۲ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۲۹۲ هزار و ۵۸ تن بهبود یافته‌اند.
لاری افزود: ۳۹۷۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تا کنون دو میلیون و ۷۸۸ هزار و ۲۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.
وی ادامه داد: استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.
بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۶.۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۳.۸ درصد؛ این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان به ۵.۲ درصد رسیده و روند کاهشی خود را حفظ کرده است.

انتهای پیام/