مشاور و دستیار ویژه وزیر صنعت منصوب شد

شنبه،۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
مشاور و دستیار ویژه وزیر صنعت منصوب شد

گروه اقتصادی - وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور حکمی، مهندس احمد ابراهیمی مدیرعامل سابق گروه سرمایه‎گذاری امید را به سمت مشاور وزیر و دستیار ویژه خود منصوب کرد.

به گزارش پیام ایران و به نقل از وبسایت تخصصی اقتصاد کارا در حکم صادره از سوی دکتر رضا رحمانی وزیر صمت آمده است؛ با توجه به تعهد، سوابق و تجربیات ارزشمند جنابعالی در عرصه‎های مدیریتی، به موجب این حکم به عنوان مشاور وزیر و دستیار ویژه منصوب می‎شوید. امید است با همکاری و تعامل با معاونان و مشاورین، ضمن ارائه پیشنهادات اثربخش، موجبات پیشرفت امور را فراهم کنید.

گفتنی است مهندس احمد ابراهیمی از دی ماه 96 تا آذرماه 97 مدیرعامل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید بود. شرکتی که در زمینه نفت و گاز ،بازرگانی،برق و نیروگاه،معادن و فولاد ،سیمان،ساختمان،بازار سرمایه و خدمات مالی برتر فعالیت می کند و از این رو از لحاظ پرتفوی و متغیرهای بنیادی سهمی ارزنده و مناسب محسوب می‎شود. بانک سپه با مالکیت 70 درصدی و صندوق بازنشستگی و از کارافتادگی بانک ها با 16 درصد سهامدار عمده این سرمایه گذاری می‎باشند.  در دوره مدیریت مهندس احمد ابراهیمی از یک سو، روند بازدهی این سهم در بین هلدینگ های چند رشته‎ای نشان از بازدهی۲۲۰درصدی نسبت به سال گذشته دارد و روند قیمتی از عدد 2337 ریال به ۵۲۵۰ ریال افزایش را نشان می‎دهد و از سوی دیگر ارزش خالص دارایی‎های شرکت نشان از ارزندگی سهم دارد. این هلدینگ با 3 هزار میلیارد تومان سرمایه و 16 هزار میلیارد تومان ارزش بازارسرمایه، در رتبه اول در بین هلدینگ‎های چند رشته ای قرار گرفته است.

مشاور و دستیار ویژه وزیر صنعت منصوب شد

از جمله اتفاقات دیگر خوبی که می توان در گروه مدیریت سرمایه گذاری امید در دوره مورد اشاره داشت، عرضه سهام شرکت عظیم "گهرزمین" در بازار فرابورس است. براساس شنیده‎ها قراراست این هلدینگ، چند شرکت غیر بورسی دیگرخود را در بازار سرمایه عرضه کند. از سوی دیگر این هلدینگ از طریق یکی از زیر مجموعه های خود وارد یک قرارداد نفتی در خصوص احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام در بندر جاسک شده است. تجربه‎ای مشابه مخازن ذخایر نفت گناوه که علاوه بر سودآوری، در امنیت ملی انرژی بسیار حائز اهمیت است.، در این قرارداد که مالکیت 100 درصد آن در اختیار چند رشته‎ای امید است، اقدام به عقد قرارداد احداث مخازن ذخیره نفت خام در بندر جاسک با طرفیت مهندسی و توسعه نفت کرده است.

توسعه برند گروه مدیریت سرمایه‎گذاری امید و تلاش برای شفاف‎سازی حداکثری، معرفی ظرفیت‎ها و توانایی‎های این هلدینگ عظیم و اطلاع‎رسانی از اصلاح رویه‎ها و حفظ و ارتقا ارزش سهام مجموعه، نسبت به دوره‎های پیش از رشد بسیار بیشتری برخوردار بود.

انتهای پیام/