فیلم جدید مهرجویی به نام «لامینور» مجوز ساخت گرفت

چهارشنبه،۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۹
فیلم جدید مهرجویی  به نام «لامینور» مجوز ساخت گرفت

گروه فرهنگ و هنر- رضا درمیشیان کارگردان فیلم "عصبانی نیستم"، تهیه‌کنندگی تازه‌ترین فیلم داریوش مهرجویی را برعهده گرفت.

به گزارش پیام ایران، شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با سه فیلمنامه موافقت کرد که یکی از این فیلم‌ها محصول مشترک داریوش مهرجویی به عنوان کارگردان و رضا درمیشیان به عنوان تهیه کننده است. 

با اعلام روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، فیلمنامه‌های "سیم آخر" به تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور، کارگردانی غلامرضا یارخلجی و نویسندگی سامان زرهونه، "کیک زرد" به تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی، کارگردانی علی شاه حاتمی و نویسندگی مصطفی زندی و "لامینور" به تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان، کارگردانی داریوش مهرجویی و نویسندگی مشترک داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند.

علیرغم اینکه درمیشیان برای اولین بار فیلمی از مهرجویی را تهیه‌ می‌کند اما این اولین همکاری آنها نیست و درمیشیان در گذشته دستیار مهرجویی بوده است. این کارگردان درباره تأثیرپذیری از مهرجویی گفته بود: "به هر حال نقش تاثیرگرفتن را نمی توانیم نادیده بگیریم، همه آدم ها در زندگی و کارشان از کسانی سرمشق می گیرند، مگر می شود کسی فیلمی از داریوش مهرجویی دیده باشد و در ناخوآگاهش اثرنگذاشته باشد. سینمای مهرجویی آن قدر چیز برای آموختن دارد که حتما لازم نیست دستیارش باشید. کافی است فقط تماشاگر فیلم هایش باشید تا چیزهای یاد بگیرید. خب من هم از فیلم سازانی که با آنها کار کرده ام طبیعتا تاثیر گرفته‌ام."

گفتنی است؛ داریوش مهرجویی پیشتر قصد داشت قسمت دوم فیلم "سنتوری" را با نام "سنتوری، مرد پاییزی" بسازد که تولید این فیلم با انصراف محسن چاوشی و بهرام رادان از جریان خارج شد. 

«لامینور» ادامه‌ای بر داستان «سنتوری»؟

با مشاهده نام فیلمنامه جدید مهرجویی «لامینور» خود به خود ذهنمان به سراغ موسیقی و نت‌های آن می‌رود و این پرسش را در ذهن ایجاد می کند که مهرجویی برای دومین بار در کارنامه اش پس از «سنتوری»، به سراغ یک فیلم با مضمونی موسیقایی رفته است؟ یا حتی این فیلم قرار است ادامه‌ای بر «سنتوری» باشد؟ چرا که پیش از این بارها و بارها قرار بود که قسمت دوم این فیلم ساخته شود و اخباری هم از مهرجویی درباره پروسه و فرایند ساخت آن منتشر می شد اما گویا نتیجه‌ای دربرنداشت.

«سنتوری» با وجود آنکه نتوانست روی پرده رود و از اکران بازماند اما در نزد مخاطبان به یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های مهرجویی بدل شد و بسیاری این کارگردان را برای ساخت این فیلم که روایتی از خودویرانگری یک هنرمند در جامعه است، تحسین کردند.

انتهای پیام/