دفاع مجدد ترامپ از قوانین حمل اسلحه

شنبه،۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹

دونالد ترامپ گفته است تا زمانی که در قدرت است، از حقوق شهروندان آمریکا برای داشتن اسلحه که در قانون اساسی هم آمده، دفاع خواهد کرد وی در دفاع از حمل سلاح به یک بیمارستان در لندن اشاره کرد که زمین آن غرق خون بوده و "منطقه جنگی" شده بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز،  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا  در سخنانش در انجمن ملی سلاح، ایجاد و اعمال محدودیت برای سلاح‌های گرم را رد کرد. این در حالی است که او پس از تیراندازی‌ها در دبیرستان فلوریدا در ماه فوریه گفته بود با اعمال تغییرات محدودی در این زمینه موافق است.

او گفت حقوق آمریکایی‌ها در زمینه داشتن سلاح "تحت محاصره" است.

ترامپ کشورش را با فرانسه و بریتانیا مقایسه کرد که به گفته او اعمال محدودیت‌ها مانع از حملات نشده است.

این چهارمین سخنرانیی ترامپ در همایش سالانه انجمن ملی سلاح بود که دو نوبت آن پس از ریاست‌جمهوری او بوده است.

این نهاد یکی از حامیان ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد : ماه‌ها پس از فاجعه تیراندازی در مدرسه پارکلند فلوریدا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در مقابل اعضای شادمان انجمن ملی سلاح ایستاد و از آنها خواست تا جمهوری‌خواهان بیشتری را برای کنگره انتخاب کنند تا آنها از قواینن حمل سلاح دفاع کنند.

ترامپ با این ادعا که دموکرات‌های آمریکا می‌خواهند سلاح‌ را ممنوع کنند، گفت: "اگر کشور در این مسیر حرکت کند، بعدا شاهد خواهیم بود که ون و کامیون هم ممنوع می‌شود چون آنها تسلیحات جدید تروریست‌های دیوانه" شده‌اند. بعد هم نوبت به چاقو می‌رسد." او تاکید کرد: "ما هرگز آزادی‌امان را تسلیم نمی‌کنیم. ما آزاد خواهیم زیست و خواهیم مرد. باید کارهای بزرگی در ۲۰۱۸ انجام دهیم."     

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه سخنانش در دفاع از سلاح به بیمارستان نامشخصی در لندن اشاره کرد که همه جای آن خون ریخته است. او این بیمارستان را منطقه جنگی توصیف کرد. این اظهارات فتنه‌جویانه در شرایطی مطرح می‌شود که او قرار است دو ماه دیگر راهی انگلیس شود.  

ترامپ در سخنانش گفت: اخیرا مطلبی را درباره لندن خواندم که به صورت غیر قابل باوری قوانین سختی برای حمل سلاح دارد. یکی از بیمارستان‌های معتبر درست شبیه یک منطقه جنگی است و این بابت جراحت‌های حمله با چاقو است؛ وحشتناک است. بله، این حقیقت دارد که آنها سلاح ندارند اما چاقو دارند که در نتیجه این حملات خون همه جای این بیمارستان است. آنها می‌گویند  این به بدی یک بیمارستان منطقه جنگی نظامی است.  

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه سخنانش دست‌هایش را به حالت نگه داشتن چاقو چندین بار در هوا تکان داد و تکرار کرد: چاقو، چاقو، چاقو. لندن به این وضعیت عادت نکرده است. مهاجمان عادت دارند؛ خیلی سخت است. ما امروز اینجا هستیم چون یک حقیقت ساده را به رسمیت می‌شناسیم؛ تنها چیزی که میان مردم آمریکا و لغو متمم دوم قانون اساسی ما در دفاع از قوانین حمل سلاح ایستاده‌ است، محافظه‌کاران کنگره هستند. ما برای حقمان می‌جنگیم.

مشخص نیست که اشاره ترامپ دقیقا به کدام مطلب خبری است اما احتمالا به گزارشی از میل آنلاین مرتبط باشد. در این مطلب آمده بود: یک جراح گفته است که غالبا در بیمارستان لندن که شبیه منطقه جنگی افغانستان است، کودکان مدرسه‌ای یونیفورم پوش را بابت جراحت‌های سلاح و چاقو درمان می‌کند.

انتهای پیام/