علت قطعی روز گذشته اینترنت در کشور اعلام شد

جمعه،۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
اعلام علت قطعی روز گذشته اینترنت در کشور

گروه فناوری - ​یک منبع آگاه در شرکت ارتباطات زیرساخت، علت قطعی اینترنت در کشور را اعلام کرد.

به گزارش  پیام ایران ، یک منبع آگاه در شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در ساعت ١١:١۵، ۶۵٠ گیگابیت بر ثانیه از ظرفیت اینترنت ورودی کشور به دلیل قطعی در بخش اروپایی قطع شده است. اکثر کاربران کشورهای همسایه هم این مشکل را دارند. همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت در تلاش برای برطرف کردن مشکل هستند. پایان قطعی را اطلاع رسانی می‌کنیم.

دیروز اینترنت تلفن‌همراه در برخی نقاط کشور دچار اختلال شد و بسیاری از کاربران نتوانستند از اینترنت همراه خود استفاده کنند.

 

11057157_618.jpg

11057566_998.jpg

همچنین سجاد بنابی نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، پیرامون قطعی اینترنت تلفن همراه گفت: قطعی اینترنتی که در حال حاضر در کشور ما در شبکه‌های تلفن همراه اتفاق افتاده، ناشی از اختلالی است که در کشورهای مختلفی از جمله آلمان و بلغارستان رخ داده است و این قطعی باعث شده تا ارتباط کشورهایی همچون ارمنستان و ترکیه با اروپا قطع شود و چون بخشی از اینترنت کشور ما از طریق این کشورها تامین می‌شود، بالطبع هم‌اکنون شاهد اختلال در بخشی از شبکه اینترنت کشور هستیم.

اقدامی که همکاران ما هم‌اکنون در حال انجام آن هستند، انتقال بخشی از کاربران به مسیرهای جایگزین همچون کشورهای عمان، قطر و بخشی از ترکیه و جمهوری آذربایجان جهت رفع مشکل قطعی شبکه داخلی است.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران