شنبه،۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
جاری شدن دریای خون در پی کشتار نهنگ‌های شمال اروپا

گروه بین الملل- ساکنان جزایر “فارو” در حال آماده شدن برای چندین ماه زمستانی سرد، ده‌ها نهنگ را شکار کرده‌اند و تصاویر منتشر شده از کشتار نهنگ‌ها در این منطقه، دریایی را غرق در خون نشان می‌دهد.

جزایر فارو در شمال اروپا بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد و از ۱۸ جزیره کوچک تشکیل شده است.

گوشت نهنگ خلبان و پیه نهنگ منبع غذایی نزدیک به ۵۹ هزار ساکن جزایر فارو است که با آن زمستان را می‌گذرانند.

57728832  d.jpg

اهالی محل سالانه دست به کشتار نهنگ‌ها می‌زنند و این سنتی است که برای سده‌ها ادامه داشته است اما تصاویر این سنت قدیمی برای افرادی که با چنین راه و روشی آشنا نیستند، نامتعارف است و باعث شگفتی و حیرت می‌شود

“وارد” از تعداد نهنگ‌هایی که در خلیج بودند، ابراز شگفتی کرده است. او گفته است شکارچیان این نهنگ‌ها را با پاروهای خود به خلیج هدایت می‌کردند.

57728831.jpg

او همچنین گفته که وقتی این نهنگ‌ها به حد کافی نزدیک شدند، جمعیت کشتار را شروع کردند.

وارد در توصیف لحظات شکار می‌گوید: حتی کودکان هم وارد شدند و طناب‌ها را می‌کشیدند و روی لاشه نهنگ‌ها بالا و پایین می‌پریدند. ما مات و مبهوت بودیم و آشفته و نمی‌توانستیم خودمان را جمع و جور کنیم.

57728828.jpg

ساکنان این منطقه، شکارِ نهنگ را یک فعالیت جمعی می‌دانند که همه می‌توانند در آن شرکت کنند. آنها می‌گویند این کار تحت مقررات و قوانین ملی صورت می‌گیرد و به گونه‌ای انجام می‌شود که نهنگ‌ها کمترین درد و رنج را متحمل شوند.

ساکنان جزایر فارو می‌گویند شکار نهنگ، منافات و ستیزی با اکوسیستم ندارد و آنها هر سال از میان ۱۰۰ هزار نهنگی که در اطراف جزیره است، ۸۰۰ نهنگ خلبان را شکار می‌کنند اما وارد می‌گوید صدای جیغ نهنگ‌ها در زمان کشتار شنیده می‌شد. آنها قلاب‌هایی به طناب وصل کرده بودند و نهنگ‌ها را می‌کشیدند و سپس با چاقو به آنها حمله می‌کردند و ضربه را وارد می‌کردند. این نهنگ‌ها در واقع به روش چندان انسانی کشته نشدند!

انتهای پیام/

منبع:bbc