سه شنبه،۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳

شهردار تهران 23 اردیبهشت انتخاب می شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهردار جدید پایتخت بر اساس تصمیم اعضای شورا، روز یکشنبه 23 اردیبهشت انتخاب و معرفی خواهد شد.

به گزارش پیام ایران علی اعطا روز سه شنبه در پایان نشست هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای انتخاب شهردار، در جمع خبرنگاران افزود: در این جلسه مقرر شد که هفت نفر از میان چهره های مطرح و موردنظر اعضا با توجه به معیارهای شورا به عنوان گزینه های اصلی تصدی سمت شهرداری تهران انتخاب و برنامه های خود را برای بررسی به شورا ارایه کنند. 
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: هر یک از اعضای شورای شهر می توانند 5 نفر را به عنوان نامزد تصدی پست شهرداری تهران معرفی کنند که در پایان از میان آنان هفت نفر به عنوان گزینه های اصلی با رای اکثریت اعضا انتخاب خواهند شد. 
وی اظهار داشت: این هفت نامزد تصدی پست شهرداری تهران در نشست روز یکشنبه 16 اردیبهشت برنامه های خود برای مدیریت شهری پایتخت را در صحن شورای شهر ارایه می کنند. 
اعطا افزود: پس از آن 2 نفر از میان این نامزدها با رای اعضای شورای شهر به عنوان گزینه های نهایی انتخاب و برنامه های خود را دوباره به صورت کامل و دقیق تشریح و تبیین کنند. 
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در نهایت اعضای شورای شهر در جلسه روز یکشنبه 23 اردیبهشت از طریق انتخابات و رای گیری، شهردار تهران را از میان 2 نامزد نهایی انتخاب و معرفی خواهند کرد. 
به گفته اعطا، هر نامزدی که موفق به کسب رای بیشتر(اکثریت) 21 عضو شورا شود، به عنوان شهردار منتخب تهران معرفی خواهد شد. 
وی با بیان اینکه هنوز درباره گزینه های تصدی پست شهرداری تهران به صورت رسمی صحبتی نشده است، گفت: جلسه شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار به صورت علنی برگزار می شود. 
اعطا تصریح کرد: بعد از انتخاب شهردار تهران توسط اعضای شورا و طی فرایند اداری آن، شهردار با حکم وزیر کشور منصوب و فعالیت خود را آغاز می کند.

انتهای پیام/

منبع:ایرنا