سه شنبه،۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۸

توصیه‌های ضروری به خریداران بلیت‌های لحظه آخری

گروه اقتصاد - رئیس روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت:به خریداران بلیت‌های لحظه آخری توصیه می‌شود بلیت برگشت را هم در زمان خرید بلیت رفت تهیه کنند و صحت برقراری پرواز را از شرکت‌های هواپیمایی جویا شوند.
وی در پاسخ به این سوال که برخی از آژانس‌های مسافرتی مدعی هستند که نرخ بلیت هواپیما آزاد شده و سقفی نمی‌توان برای آن در ایام پیک تعیین کرد، ادامه داد: ملاک برای تعیین قیمت بلیت در روز پرواز، نرخی است که شرکت هواپیمایی برای آن روز و آن ساعت پرواز مشخص کرده است که قطعا شرکت‌ها هم نوسانات بازار را در نظر می‌گیرند. حال اینکه ممکن است شرکت‌ها برای یک مسیر نوسان قیمتی تا ۱۰۰ هزار تومان داشته باشند اما آژانس این اختیار را ندارد که بلیتی که در گران‌ترین حالت ممکن ۲۵۰ هزار تومان است را ۵۰۰ هزار تومان بفروشند.

جعفرزاده درباره امکان لغو پرواز‌های چارتری اظهار داشت: در صورتی که برای هواپیما مشکل فنی پیش آمده باشد یا فرودگاه امکان انجام آن پرواز را نداشته باشد امکان لغو بلیت پرواز چارتری وجود دارد اما آژانس باید پول بلیت را به مسافر برگرداند حال ممکن است که این بلیت از گروه فروش بلیت‌های لحظه آخری باشد و ارزان خریداری شده باشد.

وی افزود: اما اگر اساسا پروازی برای آن ساعت و روز وجود نداشته باشد و آژانسی تعمدانه بلیت چارتری را فروخته باشد که برای آن پروازی وجود ندارد، تخلف کرده است و سازمان هواپیمایی با شدت با این آژانس‌ها برخورد می‌کند.

این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی تاکید کرد: اگر مسافران قصد خرید بلیت چارتری و لحظه آخری را دارند برای اطمینان می‌توانند صحت برقراری آن پرواز را از شرکت هواپیمایی مورد نظر مطلع شوند.

انتهای پیام/