لیونل مسی در بارسلونا ماندنی شد

جمعه،۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
لیونل مسی در بارسلونا ماندنی شد

گروه ورزشی - مهاجم آرژانتینی با انتشار یک ویدئو اعلام کرد در بارسلونا می‌ماند.

به گزارش  پیام ایران، لیونل مسی یازده روز پس از ارسال فکس به باشگاه بارسلونا و اعلام جدایی از این تیم بالاخره تصمیم نهایی خود را گرفت. ستاره آرژانتینی می خواست به صورت بازیکن آزاد، تیم کاتالانی را ترک کند اما لالیگا در حمایت از بارسا اعلام کرد تنها با پرداخت ۷۰۰ میلیون یورو می‌تواند این کار را انجام دهد. از طرفی تیم کاتالانی به جدایی مسی رضایت نداد و تنها پیشنهاد تمدید قرارداد داد. 

کاپیتان بارسلونا امروز در بیانیه‌ای از طریق وکلای خود لالیگا را به جانبداری از تیم کاتالانی متهم کرد. با این حال این سازمان خیلی زود جواب ستاره آرژانتینی را داد و تاکید کرد باید مبلغ بند آزادسازی پرداخت شود.  در چنین شرایطی ستاره آرژانتینی که نمی‌خواست کار به دادگاه بکشد تصمیم گرفت بماند. او با منتشر کردن ویدئویی این موضوع را تایید کرد و گفت نمی‌خواستم علیه بارسا در دادگاه حاضر شوم. 

در ادامه می‌توانید متن کامل مصاحبه لیونل مسی با سایت گل را بخوانید.

من به باشگاه و رئیس اطلاع دادم که می خواهم بروم. من در تمام سال این موضوع را به او گفتم. اعتقاد داشتم که زمان رفتن فرارسیده است. احساس کردم که باشگاه به بازیکنان جوان و جدیدتری احتیاج دارد. در واقع معتقد بودم که زمان حضور من در بارسلونا به پایان رسیده است. بسیار متاسف شدم چراکه همیشه گفته بودم می‌خواهم به کارم در اینجا پایان دهم.

سال بسیار سختی بود. من در تمرینات بازی ها و رختکن سختی زیادی را تحمل کردم. همه چیز برایم دشوار شد و زمان به گونه‌ای پیش رفت که به دنبال جاه‌طلبی جدیدی باشم. به خاطر شکست مقابل بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا این تصمیم را تگرفته بودم بلکه مدتها بود که به آن فکر می کردم.

بارها این موضوع را به رئیس باشگاه اعلام کردم اما او هر مرتبه می‌گفت که در پایان فصل می‌توانم در این باره تصمیم گیری کنم که می خواهم بمانم یا بروم اما او نهایتاً به قول خود عمل نکرد."

لیونل مسی در بارسلونا ماندنی شد

مسی ادامه داد: " در طول سال من بارها به رئیس گفتم که می‌خواهم بروم. زمان آن فرا رسیده بود که اهداف و مسیرهای جدیدی را تجربه کنم. با این حال او دائما می گفت که حالا وقتش نیست، بعداً در این باره صحبت خواهیم کرد. او هیچ سرنخی از چیزهایی که می‌گفت را در اختیار من نگذاشت. ارسال برو فکس یک اقدام بود که به شکل رسمی اعلام کنم که می خواهم بروم. قصد داشتم از بند قرار دادم استفاده کنم و جدا شوم.

این درخواست من یک هرج و مرج و یا مخالفت با باشگاه نبود بلکه فقط راهی برای اعلام رسمی این موضوع بود چرا که تصمیمم را گرفته بودم. اگر بروفکس را نمی فرستادم، مثل این بود که گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است و من قصد دارم بند یک سال حضور اختیاری در بارسا را قبول کرده و با این تیم ادامه دهم. آنچه باشگاه می گوید این است که من این درخواست را تا قبل از تاریخ 10 ژوئن اعلام نکردم. ما آن زمان در وسط مسابقات بودیم و امکان این کار وجود نداشت.

جدا از همه اینها رئیس همیشه به من می‌گفت وقتی فصل به پایان رسید شما می توانید درباره این که بمانید یا جدا شوید تصمیم‌گیری کنید. او اما هیچ تاریخ را اعلام نکرد و فقط کارش به این دلیل بود که من دیگر بحث کردن را ادامه ندهم. هیچگاه نمی خواستم مبارزه ای را با باشگاه شروع کنم و علیه آن جنگ راه بیندازم."

مسی در ادامه گفت: " من در تصمیم‌گیری نهایی مشکل داشتم. البته هیچ ارتباطی با شکست مقابل بایرن مونیخ نداشت. من همیشه گفتم که می‌خواهم با این تیم ادامه دهم و کارم را در اینجا به پایان برسانم. اینکه می‌خواستم در یک پروژه برنده حضور داشته باشم و به همراه باشگاه عناوین زیادی کسب کنم تا همچنان افسانه بارسلونا را گسترش دهم. حقیقت این است که مدتهاست هیچ پروژه ویژه ای وجود نداشته است. هرچه پیش می رویم حقه بازی آنها نیز بیشتر می‌شود و نقاط ضعف را می‌پوشانند. همانطور که گفتم من همیشه به فکر رفاه خانواده و باشگاه بوده ام."

انتهای پیام/