چهار نقطه دنیا که کرونا به آنجا نمی رسد

شنبه،۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
چهار نقطه‌ دنیا که کرونا به آنجا نمی‌رسد

گروه علمی - به اعتقاد کارشناسان کرونا امکان رسیدن به چهار نقطه در جهان را نخواهد داشت. این ویروس کشنده با وجود قدرت شگرفی که در سرایت دارد قادر به رسیدن به چهار مکان در جهان نیست.

به گزارش  پیام ایران ،  روزنامه فرانسوی لوفیگارو گزارش داد که این ویروس کشنده با وجود قدرت شگرفی که در سرایت دارد قادر به رسیدن به چهار مکان در جهان نیست. این چهار مکان عبارتند از:

۱. ایستگاه فضایی بین‌المللی

719261_414_0.png

با توجه به اینکه اولیگ سکرویبوشکا فرمانده این ایستگاه از ۱۷۶ روز پیش در آن به نحوی در قرنطینه قرار داشته و دو آمریکایی به نام‌های آندرو مورگان و جسیکا میر به ترتیب ۲۴۳ و ۱۷۶ روز است که در این ایستگاه حضور دارند، امکان وجود این ویروس در این مکان وجود ندارد.

آخرین حضور این سه در زمین به سپتامبر ۲۰۱۹ پیش از شیوع ویروس باز می‌گردد و قرار است ۱۷ آوریل به زمین بازگردند.

۲. زیردریایی‌های هسته‌ای

108499_118.jpg

در حال حاضر ۱۱۰ زیردریایی اتمی در جهان در عمق ۳۰۰ متری در حال فعالیت هستند و سرنشینان این زیردریایی‌ها از کرونا به دور خواهند بود.

لوفیگارو درباره پرسنل زیردریایی‌های فرانسوی می‌نویسد که معمولا خدمه آنها با دنیای خارج ارتباطی نداشته و اجازه دارند هفته‌ای یک پیام چهل کلمه‌ای تحت نظارت کاپیتان زیردریایی از خانواده خود دریافت کنند. خانواده این افراد اجازه ارسال پیام‌های نگران‌کننده برای آنها را از بیم تحت تاثیر قرار گرفتن روحیه‌شان ندارند. ماموریت پرسنل این زیردریایی‌ها یک دوره ۷۰ روزه است.

۳.  قطب جنوب

uuuuuuu-w700.jpg

۱۵۰۰ دانشمند و کارمند در «انتارکتیکا» در اقیانوس جنوبی فعالیت می‌کنند. آنها در ۵۰ پایگاه مختلف مستقر هستند که در میان‌ها آنها دو دانشمند فرانسوی هم به چشم می‌خورد. قرارداد تابستانی این افراد ۶ ماهه و قرارداد زمستانی ۱۲ ماه است و در این مدت قادر به بازگشت نیستند.

۴. ملل منزوی

4415769.jpg

حدود ۱۰ هزار انسان در قالب حدود ۱۰۰ گروه از مللی که فاقد ارتباط مسالمت‌آمیز با ملل جهان هستند در این کره خاکی زندگی می‌کنند. آنها حاضر به ارتباط مسالمت‌آمیز با بقیه ساکنان زمین نیستند.

به طور مثال در جزایر آدمان در اقیانوس آرام شماری از افراد که تعدادشان حدود ۱۵۰ نفر تخمین زده می‌شود، زندگی می‌کنند که حاضر به ارتباط با دیگران نیستند.

آخرین ارتباط با این عده به نوامبر ۲۰۱۸ باز می‌گردد. در آن تاریخ یک کشیش آمریکایی از هوا خود را به میان آنها رساند اما فورا کشته شد. برخی از قبایل در گینه‌نو یا قبایلی در آمازون نیز حاضر به این ارتباط نیستند.

انتهای پیام/