نجات پرنده ای که یک نیزه در سر و گردن او فرو رفته بود!

جمعه،۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
نجات  پرنده ای که یک نیزه در سر و گردن او فرو رفته بود!

گروه محیط زیست - اردکی که سه ماه با یک نیزه کوچک در سر و گردن خود زندگی کرده بود، در عملیات کایاک‌سواری سه نفری روی رودخانه رادبوزا در شهر پیلسن جمهوری چک از شر نیزه رها شد.

به گزارش  پیام ایران  به نقل از دیلی میل، اراذل و اوباش با یک کمان با اردک کله‌سبز بیچاره حمله و یک نیزه کوچک به سر و گردن پرنده شلیک کرده بودند. با وجود تلاش‌های گروه‌های نجات برای گرفتن اردک، حیوان بارها از دست دوستداران محیط زیست و حیات وحش گریخته و با همان نیزه در سر به زندگی ادامه داده بود.

هانا ماکانووا و رادک زمن همراه با یک نفر دیگر در یک عملیات تعقیب و گریز با قایق روی رودخانه رادبوزا موفق شدند سرانجام پرنده زخمی را بگیرند و او را از مرگ احتمالی نجات دهند. کارل ماکان، رئیس مرکز نجات حیوان‌ها در شهر پیلسن درباره این عملیات گفت: «اولین بار ماه آوریل تلاش کردیم پرنده را بگیریم اما پرواز کرد و در رفت. بعدها باز هم تلاش‌های ما بدون نتیجه ماند. اردک ما را شناخته بود و فرار می‌کرد.»

نجات  پرنده ای که یک نیزه در سر و گردن او فرو رفته بود!

4469151.jpg

عملیات تعقیب و گریز با اردک دوشنبه این هفته به نتیجه رسید و گروه امداد و نجات توانست حیوان را به دام بیندازد. بعد نوبت به گرفتن عکس و بیرون آوردن نیزه از سر و گردن پرنده رسید که با موفقیت به پایان رسید و اردک سرسبز دوباره به رودخانه و محل زندگی خود بازگشت. پلیس جمهوری چک دارد روی پرونده شکارچی احتمالی پرنده‌های رودخانه رادبوزا کار می‌کند.

انتهای پیام/