دستور رسیدگی به چگونگی مجروح شدن نوجوان کولبر پاوه‌ای

چهارشنبه،۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
صدور دستور رسیدگی به چگونگی مجروح شدن نوجوان کولبر پاوه‌ای

گروه اجتماعی> استان ها - رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به دادستان پاوه برای رسیدگی فوری به موضوع چگونگی مجروح شدن نوجوان کولبر پاوه‌ای دستور داد و گفت: تا روشن شدن وضعیت نهایی این نوجوان موضوع پیگیری شود.

به گزارش  پیام ایران به نقل از ایرنا، پرویز توسلی‌زاده، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه سه‌شنبه ۲۵ شهریور به دادستان پاوه دستور داد واقعه منتهی به مصدوم شدن کولبر نوجوان به نام مانی‌هاشمی ۱۴ ساله از اهالی روستای شمشیر شهرستان پاوه مجدانه و دقیق پیگیری شود. وی با توجه به دامن زدن رسانه‌های ضدانقلاب و موج‌سواری آن‌ها در فضای مجازی برای رسیدن به منافع و مقاصد شوم و تحریک افکار عمومی به داستان شهرستان پاوه تأکید کرد ضمن حفظ کرامت انسانی و دلجویی از خانواده مصدوم، اقدام لازم برای شناسایی زوایای حقوقی، قضایی و انتظامی موضوع انجام و نتیجه اعلام شود.

برخی رسانه‌ها دلیل سقوط سید مانی‌هاشمی و مجروحیت وی را تعقیب و گریز از سوی مأموران مستقر در مرز اعلام کردند که پرویز ایده‌پور، فرماندار پاوه با تائید اینکه یک مورد سقوط از کوه در ساعت حدود ۱۰ صبح روز ۱۶ شهریور در منطقه «دزآور» بخش نوسود داشته‌ایم، گفت: در این حادثه نوجوانی اهل روستای شمشیر پاوه از کوه سقوط کرده که سقوطش به دلیل تعقیب و گریز از سوی نیروهای مسلح نبوده است. هرگونه تعقیب و گریز توسط نیروهای مسلح در مرز پاوه باهدف دستگیری یا متوقف کردن این فرد کاملاً تکذیب می‌شود.

این نوجوان پس از سقوط از کوه از ناحیه سر، چشم و صورت دچار مصدومیت شده است که پس از اعلام مادر او مبنی بر عدم توان پرداخت هزینه‌های درمانی، رئیس کمیته امداد کشور تمام هزینه‌های آن را تقبل کرد.

محسن رخصی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه به تقبل هزینه‌های درمانی این نوجوان توسط این نهاد خبر داد و گفت: در راستای اجرای دستور آقای بختیاری رئیس کمیته امداد کشور مانی‌هاشمی عصر دیروز دوشنبه ۲۴ شهریور به تهران اعزام شد. مراحل درمانی این نوجوان پاوه‌ای در بیمارستان نور تهران با هزینه‌های کمیته امداد انجام می‌شود.

شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد و ۸۴ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

انتهای پیام/