چگونه سهام عدالت را از طریق بانک بفروشیم؟

دوشنبه،۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
چگونه سهام عدالت را از طریق بانک بفروشیم؟

گروه اقتصادی - جزییات و چکونگی عرضه و فروش سهام عدالت در بانک ها اعلام شد.

به گزارش  پیام ایران به نقل از ایسنا، یک عضو شورای عالی بورس جزییات ورود بانک‌ها به فروش سهام عدالت را تشریح کرد.

سعید اسلامی در مورد ورود بانکها به فروش سهام عدالت توضیح داد: در شورای عالی بورس این موضوع مطرح شد که بسیاری از مشمولان سهام عدالت، مخصوصا در شهرستان های دور افتاده به شعب کارگزاری ها دسترسی ندارند؛ بنابراین مصوب شد که فعلا برخی شعب بانک ها بتوانند برخی خدمات را به دارندگان سهام عدالت ارائه کنند.

وی با بیان اینکه برخی بانک ها کارگزاری دارند و اقدامات نهایتا از طریق کارگزی ها انجام می شود افزود: باید توجه داشت که حدود ۵۰ میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند و بسیاری از افراد تاکنون تجربه ورود به بورس را نداشته اند و در مناطقی هستند که شعبات کارگزاری ها در آنجا توسعه پیدا نکرده است. اگرچه درحال حاضر هزار شعب کارگزاری در سرتاسر کشور وجود دارد اما برخی افراد به آنها دسترسی ندارند.

این عضو شورای عالی بورس با تاکید بر اینکه شعب بانک هایی که دارای کارگزاری هستند، می توانند خدماتی را برای سهام عدالت به مشمولین ارائه دهند، اظهار کرد: ممکن است  دارندگان سهام عدالت بخواهند سهام خود را پس از آزادسازی بفروشند. این افراد باید کد بورسی بگیرند و به کارگزار مراجعه کنند. البته هفته گذشته مصوب شد خدمات اخذ کد بورسی به صورت غیرحضوری انجام شود. حتی فرایند احراز هویت نیز به زودی به  صورت الکترونیکی طی خواهد شد اما ممکن است مشمولان به خدمات کارگزاری ها نیاز پیدا کنند.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور با تاکید بر لزوم فراهم شدن شرایط برای فروش سهام عدالت به سهل‌ترین وجه ممکن، به مصوبه روز سه شنبه شورای‌عالی بورس اشاره کرد و گفت: خوشحال شدم که شورای‌عالی بورس تصویب کرد که بانکها می‌توانند در این زمینه به کمک بیایند؛ هر کسی که خواست سهام خود را بفروشد، می‌تواند به بانک مورد علاقه خود وکالت دهد و آن بانک در روز مقرر در بورس سهام فرد را می‌فروشد و پول آن را به صاحب سهام باز می‌گرداند.

انتهای پیام/

کد خبر: 11516